افزایش قیمت‌ها در بورس ؛ با تاثیر مثبت مخابرات ایران

روند رو به رشد شاخص بورس در ساعات ابتدایی معاملات امروز تندتر بود اما این روند به مرور کندتر شد و در نهایت شاخص کل این بازار در پایان معاملات امروز ۳۸۷۴واحد رشد کرد . 

در بازار امروز بانک ملت، مخابرات ایران ، ملی صنایع مس ایران ، پتروشیمی نوری و ایران خودرو نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را داشت . 

روند رو به رشد شاخص بورس در ساعات ابتدایی معاملات امروز تندتر بود اما این روند به مرور کندتر شد و در نهایت شاخص کل این بازار در پایان معاملات امروز ۳۸۷۴ واحد رشد کرد .

در بازار امروز بانک ملت ، مخابرات ایران ، ملی صنایع مس ایران ، پتروشیمی نوری و ایران خودرو نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را داشت . 

به گزارش ایسنا ، معاملات امروز بازار سرمایه درحالی به پایان رسید که در ساعت ابتدایی معامله ، حجم تقاضای خوبی وجود داشت ؛ به طوریکه شاخص کل تا ۳۹۸ هزار و ۹۲۰ واحد نیز صعود داشت اما در ادامه شاهد افزایش محسوس عرضه‌ها در کلیت بازار بودیم و در نهایت شاخص کل بورس امروز با ۳۸۷۴ واحد رشد در رقم ۳۹۵ هزار و ۹۱۲ واحد ایستاد و شاخص کل با معیار هم وزن نیز با ۱۶۶۴ واحد رشد به رقم ۱۲۰ هزار و ۵۸۹ واحد رسید .

معامله‌گران امروز ۵۹۴ هزار معامله به ارزش ۳۴ هزار و ۶۸۸ میلیارد ریال انجام دادند که نسبت به روز قبل با کاهش مواجه بود .

در بازار امروز بانک ملت، مخابرات ایران ، ملی صنایع مس ایران، پتروشیمی نوری و ایران خودرو نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل صنایع پتروشیمی خلیج فارس و فولاد خراسان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را در بورس داشتند .

نمادهای پربیننده نیز شامل بانک‌های تجارت ، ملت و اقتصاد نوین، ماشین سازی اراک ، سایپا، فولاد مبارکه اصفهان و پالایش نفت اصفهان می‌شود .

روند صعودی فرابورس

فرابورس امروز نیز مانند روزهای گذشته همانند بورس صعودی بود و شاخص کل این بازار با ۴۹ واحد صعود رقم ۵۰۹۴ واحد را ثبت کرد .

امروز ۳۱۲ هزار معامله در فرابورس انجام شد که ۱۷ هزار و ۶۷ میلیارد ریال ارزش داشت که نسبت به روز گذشته افزایشی بود .

نظر شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × سه =