دبیر ستاد اربعین شرکت مخابرات ایران خبر داد : افزایش قابل توجه ظرفیت ارتباطات مخابراتی در شلمچه و چذابه با باز شدن چتر وای فای در مرزهای خوزستان

 مهندس محمدرضا بیدخام ، دبیر ستاد اربعین شرکت مخابرات ایران در سفر به مناطق مرزی استان خوزستان  به همراه مهندس فلاح زاده ، مدیرمخابرات منطقه خوزستان ، با حضور در مرزهای شلمچه و چذابه از نزدیک و به طور میدانی در جریان فعالیت های گسترده انجام شده در این دو مرز به منظور برقراری ارتباطات پایدار زائرین حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) قرار گرفته و آخرین آمادگی ها را به منظور میزبانی  از زائرین اربعین حسینی در این دو مرز مورد بررسی قرار دادند .

به گزارش اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران ، مهندس بیدخام درخصوص برنامه ریزی های انجام شده برای پوشش مرزهای استان و بهره مندی زائران از وای فای در ایام اربعین گفت: در مدت مذکور، به منظور رفاه حال زائران حضرت اباعبدالله الحسین(ع) تهمیدات لازم برای آنتن دهی  خطوط ارتباطی و دسترسی مناسب به اینترنت اندیشیده شده  و علاوه بر فعالیت های معمول ، تعداد  ۸ سایت پرتابل همراه با آخرین فناوری روز آماده بهره برداری شده و چتر وای فای  نیز به منظور پوشش حداکثری ارتباطات در مرزهای خوزستان باز می شود .

وی در این سفر در تشریح اقدامات انجام شده در پایانه‌های مرزی شلمچه و چذابه در ایام اربعین حسینی ، از افزایش  ظرفیت ارتباطات برای زائران اربعین خبر داد و افزود : با پایش مستمر وضعیت ارتباطی وراهکارهای بهینه سازی و استفاده از حداکثر ظرفیت مخابرات ثابت و سیار تونسته ایم شرایط ایده آلی را در مرزهای شلمچه و چذابه برای زوار گرامی کربلای معلی فراهم سازیم .

دبیر ستاد اربعین شرکت مخابرات ایران  با اشاره به راه اندازی دو موکب  شهدای شرکت مخابرات ایران در جریان مراسم امروز در مرزهای شلمچه  و چذابه افزود : تمام تلاش ستاد اربعین شرکت مخابرات و ستاد اربعین وزارت ارتباطات با همکاری استانداری و نهادهای مسئول ، ایجاد و برقراری بهترین شرایط سفر معنوی اربعین در دو بعد فنی و غیر فنی برای تمام زائرین است .

مهندس بیدخام خاطرنشان کرد : تمام مسیر راهپیمایی زائران در داخل کشور تا لب مرز به اینترنت نسل سوم و چهارم متصل است و لب مرز نیز ارتباطات وای‌فای برای کاربران فعال شده است .

وی افزود : امسال هم مثل سال های گذشته، تمام ظرفیت‌های فنی مجموعه مخابرات با همکاری ستاد اربعین و زیرمجموعه‌های آن برای ارائه خدمات ارتباطی به زائران بسیج شده‌اند و با تهمیدات اندیشیده شده ، زائران اربعین حسینی در مرزهای استان مشکل آنتن دهی و اتصال اینترنت نخواهند داشت .

مهندس رحیم فلاح زاده ، مدیر مخابرات منطقه خوزستان  نیز گفت : اقداماتی که در زمینه ارتباطات سیار از سوی مخابرات استان انجام شده میتوان به نصب و راه اندازی ۴ سایت ثابت جایگزین سایت‌های پرتابل B.T.S در مسیر‌های چذابه و شلمچه با تکنولوژی ۳G و ۴G اشاره کرد که کلیه مراحل نصب و راه اندازی در سال ۹۷ انجام شده است .

وی افزود : سالن ترانزیت مرز چذابه با نصب ۴ دستگاه سوییچ و ۱۲ دستگاه access point و سالن ترانزیت شلمچه با نصب و راه اندازی ۲ دستگاه سوییچ و ۱۶ دستگاه accesspoint از پوشش وای فای بهره مند خواهند شد .

 مهندس فلاح زاده بیان داشت : همچنین مسجد و محوطه بیرون سالن ترانزیت با نصب یکدستگاه سوییچ و ۳ دستگاه accesspoint و بیرون سالن ترانزیت شلمچه با نصب ۴ دستگاه access point از نوع outdoor، زائران مشکلی در زمینه فضای مجازی و استفاده از خدمات شبکه وای فای نخواهند داشت .

نظر شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − 11 =