کاهش ۶۰۰ تومانی تعرفه مکالمات برای زائران اربعین

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از کاهش ۶۰۰ تومانی تعرفه مکالمات برای زائران اربعین خبر داد .

به گزارش ایسنا، با نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی ، اعلام شده که برنامه‌ریزی‌های وزارت ارتباطات برای تسهیل ارتباطات در کربلا به زائران انجام شده است . یکی از این اقدامات، توافق برای کاهش تعرفه مکالمات است . بدین منظور محمدجواد آذری جهرمی  – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات –  چندی پیش از پیشنهاد ایران به عراق برای به صفر رساندن حق ورودی تعرفه مکالمات بین‌المللی برای مراسم اربعین خبر داده بود .

در این راستا آذری‌جهرمی با اشاره به کاهش تعرفه با عراق در صفحه اینستاگرامش نوشته است : برای رفاه حال مردم در راهپیمایی اربعین ، مذاکراتی را از قبل با طرف عراقی برای کاهش هزینه مکالمات شروع کردیم و توانستیم به توافق برسیم که حدود ۶۰۰ تومان تعرفه مکالمات را در هر دقیقه کاهش دهیم . امیدوارم در ادامه موفق شویم تعرفه را بیشتر هم کاهش دهیم .

وی همچنین خاطرنشان کرد : چندین مرکز ارائه اینترنت پرسرعت در مسیر اربعین هم گذاشته شد که در صورت همکاری‌ها ، افزایش می‌یابد .

این در حالی است که سال گذشته هم با توافق صورت‌گرفته ، قیمت ارتباطات بین ایران و عراق و بالعکس کاهش یافته و نرخ مکالمات صادره ایران به عراق از دقیقه‌ای ۳۰۰۰ تومان به دقیقه‌ای ۹۰۰ تومان برای ایام اربعین حسینی اعلام شده بود . اپراتورهای تلفن همراه هر ساله اقداماتی را برای تسهیل ارتباطات زائران در اربعین انجام می‌دهند .

نظر شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × چهار =