پیام دبیرکل اتحادیه جهانی مخابرات به مناسبت روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی ۲۰۱۹ با شعار “دسترسی یکسان به استاندارد سازی”

روز هفدهم مه امسال۲۰۱۹ ( برابر با بیست و هفتم اردیبهشت ماه۱۳۹۸ ) را به عنوان  پنجاهمین سالگرد روزجهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی 

متن پیام دبیرکل اتحادیه جهانی مخابرات به مناسبت روز جهانی مخابرات و جامعه اطلاعاتی   ۲۰۱۹ : 

 امسال محور توجه خود را روی دسترسی یکسان به استانداردسازی قرار می دهیم . پایه اساسی مأموریت اتحادیه جهانی مخابرات ، به عنوان نهاد تخصصی سازمان ملل متحد در زمینه فناوری های اطلاعات و ارتباطات ، تدوین استاندارد هاست .
وقتی می خواهید به اینترنت وصل شوید ، از رویدادهای ورزشی تلوزیون لذت ببرید ، به رادیوی خودروی خود گوش دهید یا با گوشی هوشمند خود فیلم ببینید ، استانداردهای اتحادیه جهانی مخابرات است که این کارها را امکان پذیر می سازد .

بویژه ، اگر استانداردهای نسل پنجم با هوش مصنوعی تلفیق شوند ، در آینده ای نزدیک از مجموعه گسترده ای از اپلیکیشن هایی پشتیبانی خواهند کرد که بی چون و چرا آنها را خواهیم پذیرفت ؛ مانند خودروهای  خودران(بدون راننده) و شهرهای هوشمند و امن تر .

استانداردهای اتحادیه جهانی مخابرات ، امکان بهره برداری متقابل مخابرات ، افتتاح بازارهای جهانی و تشویق نوآوری و رشد را فراهم می سازند . این استانداردها، هم برای کشورهای توسعه یافته، و هم برای کشورهای درحال توسعه خوب هستند .

استانداردهای اتحادیه جهانی مخابرات ، برای نیل به همه اهداف توسعه هزاره ، به فناوری های اطلاعاتی و ارتباطاتی تسریع می بخشند .

من از کشورهای عضو اتحادیه , از اعضای دست اندرکار این صنعت ، شرکت های کوچک و بزرگ و جامعه دانشگاهی ، همراه با نهادهای خواهر در سازمان ملل متحد ، شرکای ما و همه دست اندرکاران ، خواستارم که از برنامه “دسترسی یکسان به استانداردسازی” و رفاه و کامیابی همگانی حمایت کنند .
                                                                                                                                       سپاسگزارم.

نظر شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت − یک =