سهام ترجیحی کارکنان شرکت مخابرات ایران آزاد شد

تمامی کارکنانی که دارای سهام ترجیحی می باشند ، به شرط اینکه در سامانه سجام ثبت نام و کد رهگیری را دریافت و به امور سهام معاونت مالی شرکت مخابرات ایران ارسال کرده اند ، سهام آنان آزاد و قابل معامله می باشد .

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران ، پیرو تاکید مهندس سید مجید صدری ، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران مبنی بر تسریع در بهره مندی کارکنان از مزایای سهام متعلقه ، عملیات تسویه سهام کارکنانی که از حق تقدم ناشی از افزایش سرمایه استفاده نکرده اند، طی سه مرحله به تعداد ۱۰۹۳۹ نفر صورت پذیرفته و عملیات صدور گواهینامه های نقل و انتقال آنان توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه صادر و تحویل آن سهامداران شد .

همچنین ، عملیات آزادسازی سهام ترجیحی کارکنانی که از حق تقدم ناشی از افزایش سرمایه استفاده کرده اند ، برای تعداد ۱۴۲۷۲ نفر در کمترین زمان ممکن به صورت یکپارچه انجام و گواهینامه های نقل و انتقال سهام آنها صادر و توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه از طریق رابطین امور سهام در مراکز منتخب مخابراتی سراسر کشور در حال توزیع بوده و با هماهنگی های انجام شده ، این بخش از سهام نیز در بازار بورس قابل معامله می باشد .

بر اساس این اعلام ، مسوولیت عدم آزادسازی سهام کارکنانی که چه از حق تقدم استفاده کرده یا نکرده اند اما در سامانه سجام ثبت نام نکرده اند و یا کد رهگیری خود را به اداره امور سهام معاونت مالی شرکت مخابرات ایران اعلام نکرده اند به عهده سهامداران مربوطه می باشد ، از اینرو، تاکید می شود ثبت نام در سامانه سجام برای انجام عملیات مذکور ، الزامی می باشد .

لازم به ذکر است ، برای آزادسازی سهام سهامداران متوفی و شهدای والامقام ، ارائه مستندات زیر الزامی می باشد .

۱- آگهی انحصار وراثت
۲- اخذ کد رهگیری از سامانه سجام و کد بورسی برای هر یک از وراث
۳- تصویر کارت ملی و شناسنامه (تمام صفحات) برای هریک از وراث
در صورت مراجعه وکیل ، ارائه وکالتنامه معتبر الزامی و ارائه مستندات فوق صرفا برای وکیل الزامی بوده و برای سایر وراث لازم نمی باشد .

گفتنی ست ، مستندات آن دسته از سهامداران ترجیحی که به هر دلیلی از مراجع قضایی برای توقف سهام ایشان حکمی صادر شده است ، برای اقدامات بعدی به شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه ارسال شده است .

نظر شما

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − هشت =